Boek: Afscheid nemen met je hart
Dertig bijzondere uitvaarten
Bij een overlijden komt er van alles op de nabestaanden af. Gijsje Teunissen helpt families in deze moeilijke tijd bij het vinden van rituelen, woorden en manieren om het afscheid persoonlijk vorm te geven.
Afscheid nemen met je hart is een verzameling impressies van uitvaarten die Gijsje heeft begeleid. De verhalen, eerder verschenen in Het Noordhollands Dagblad, zijn geïllustreerd met eigen foto's van de families, die trots zijn op hun bijzondere afscheidsviering.
Afscheid nemen met je hart een kleurrijk palet van mogelijkheden, dat zeker ook andere families zal inspireren. Er is beslist meer mogelijk dan je denkt!
Gijsje Teunissen (1954) is ritueelbegeleidster en uitvaartbegeleidster. Haar bedrijf Charon is gevestigd in Egmond aan de Hoef.
Titel |
Afscheid nemen met je hart |
Auteur |
Gijsje Teunissen |
ISBN |
978 90 6305 552 3 |
Omvang |
132 pag. |
Prijs |
€ 18,95 |
Terug naar Boekenlijst
Boekenlijst: Uitvaart
Boekenlijst: Uitvaart
nieuwe tabel
St. De Eenzame Uitvaart | De Eenzame Uitvaart In De eenzame uitvaart zijn de ervaringen en gedichten van Starik en de Poule des Doods opgenomen. |
Een Steek Diep Schetsen van verloren levens |
|
Dichter van Dienst Dichter van dienst is het vaarwel van F. Starik, zijn indrukwekkend en aangrijpend laatste deel in de trilogie over eenzame uitvaarten in Amsterdam die hij zestien jaar lang vormgaf. |
|
Uitvaart kosten | Laat je niet kisten door de commercie De mooiste uitvaart kan stukken goedkoper |
Uitvaart wensen | Als ik later dood ben en wat ik dan zou willen Inspirerend en taboedoorbrekend werkboek: Van budgettips tot wat er allemaal kan en mag bij een uitvaart |
Uitvaart vormgeven | Afscheid nemen met je hart 30 bijzondere uitvaarten |
Liever toch bezoek Een boek over afscheid nemen |
|
Als woorden tekortschieten Handleiding voor het schrijven van een afscheidsspeech |
|
Zien waar je bent geweest Verhalen over de indringende ervaringen in het werk als uitvaartverzorger |
|
Rituelen | Een Laatste Groet Uitvaart rituelen in beeld gebracht |
Sterk als de dood Overzicht van de joodse traditie met betrekking tot sterven en rouw. |
Boek: Licht op uitvaart
Boek: Licht op uitvaart
'Licht op uitvaart', Marjon Klaassen
Hoe gaan wij om met dood, verlies en lijden? En welke functie vervult de uitvaartbegeleider in een periode van rouw, verdriet en afscheid? Daarover schrijft Marjon Klaassen in haar tweede boek Licht op uitvaart, de uitvaartbegeleider als gids rond de dood. Het boek verheldert hoe en waarom de uitvaart van een overleden mens ondersteunend kan zijn aan het rouwproces van zijn of haar nabestaanden. Het is daarmee een waardevolle gids voor zowel uitvaartbegeleiders als nabestaanden.
In ons leven krijgen we slechts zelden van dichtbij met een uitvaart te maken. De emotionele functie en praktische facetten van een uitvaart zijn voor velen onbekend, soms zelfs voor mensen die in de uitvaartbranche werken. In Licht op uitvaart geeft Marjon Klaassen van binnenuit en van onderaf een inkijk in de uitvaartbranche, gestoeld op ruim twintig jaar ervaring en overdenking. Ze plaatst de rol van de uitvaartbegeleider tegen de achtergrond van een maatschappij die mensen in rouw veelal met lege handen doet staan.
In zijn voorwoord schrijft rouwdeskundige Manu Keirse over Licht op uitvaart: ‘Sterven is niets anders dan verhuizen van de buitenwereld naar het hart van de mensen die van je houden. In die herinnering blijf je verder leven. Maar hoe maak je die reis? Waar vind je een ervaren verhuisbedrijf dat ervoor zorgt dat uitvaren niet wegvaren wordt? Dit boek maakt duidelijk dat kennis over uitvaartcultuur je daarin kan helpen.’
Titel |
Licht op Uitvaart |
Auteur |
Marjon Klaassen |
Uitgever |
eigen beheer |
Taal |
Nederlands |
Druk |
1e, verschenen 28-2-2019 |
Prijs |
€ 21,95 |
Bestellen |
Terug naar boekenlijst Uitvaart
Boek: Laat je niet kisten door de commercie
Boek: Laat je niet kisten door de commercie
Laat je niet kisten door de commercie.
De mooiste uitvaart kan stukken goedkoper
Een prachtig en persoonlijk afscheid kan duizenden euro’s voordeliger. De ervaringsverhalen in dit boek laten zien dat er geen verband is tussen de pracht en de prijs. De goede ervaringen zijn inspirerend, de slechte leerzaam. Je leest over 24 knopen die ooit moeten doorgehakt én de gevolgen voor de prijs. Weinig mensen verdiepen zich graag in geldzaken en de dood is nog minder populair. Dus vallen we bij een sterfgeval blind van verdriet en niet gehinderd door enige kennis van zaken in de armen van de commercie. Vooral vlak na een overlijden -als je een emotionele onvermoeide dweil bent- zijn er flink wat valkuilen. Er zijn helaas ook wantoestanden waarbij mortuariumbeheerders, verzekeringsuitvaartverzorgers en zelfstandige uitvaartondernemers bedenkelijk ver gaan in de strijd om klandizie. Waardoor de uitvaart onnodig duur wordt. Dat gaat je na het lezen van dit boek niet (meer) gebeuren.
Het werkboek
In dit werkboek kun je al je gegevens invullen, polisnummers, je eigen wensen en keuzes. Zo hebben nabestaanden straks alles bij elkaar. Daarbij is dit boek een reisgids, voor wie tussen overlijden en uitvaart uit de valkuilen van de commercie wil blijven. Tip no. 1: Bel NIET direct de verzekering of uitvaartondernemer! Eerst familieberaad! Had je vroeger een AVVL naturapolis? Dan heb je nog steeds recht op een volledig betaalde uitvaart!
Dit boek laat zien waar nabestaanden op moeten letten. Eenmaal ingevuld hebben ze jouw wensen, gegevens. én handige instructies overzichtelijk bij elkaar.
Titel | Laat je niet kisten | Werkboek Laat je niet kisten | |
Auteur | Marieke Henselmans | Marieke Henselmans | |
Illustraties | Gijs Henselmans | Gijs Henselmans | |
Uitgever | Genoeg | Genoeg | |
Taal | Nederlands | Nederlands | |
Pagina's | 152 | 48 | |
Druk | 1 | 1 | |
ISBN13 | 9789490298081 | 9789490298074 | |
Prijs | € 17,95 | € 9,95 | |
Bestellen | Bol.com | Bol.com |
Boek: Als ik later dood ben en wat ik dan zou willen
Boek: Als ik later dood ben en wat ik dan zou willen
Als ik later dood ben en wat ik dan zou willen
Inspirerend en taboedoorbrekend werkboek: Van budgettips tot wat er allemaal kan en mag bij een uitvaart
Als ik later dood ben en wat ik dan zou willen helpt je op een speelse manier na te denken over je eigen afscheid en uitvaart. Een werkboek vol informatie en ideeën. Voor iedereen die stil wil staan bij zijn of haar eigen afscheid, of zich afvraagt wat daar allemaal bij komt kijken. Na je overlijden kan het door je nabestaanden gebruikt worden bij het vormgeven van jouw afscheid en uitvaart. Dit praktische werkboek vol informatie en tips over het afscheid en de uitvaart is vanaf heden te bestellen voor € 18,95 via www.platformnel.nl
Het boek 'Als ik later dood ben en wat ik dan zou willen' sluit aan bij de behoefte meer over de dood en het eigen afscheid te praten. Het is tot stand gekomen dankzij de bijdrage van ruim 200 crowdfunders.
Het boek is fraai vormgegeven, bevat heldere illustraties en nodigt uit om doorheen te bladeren, te lezen en je eigen notities te maken. In vier hoofdstukken neemt het je mee langs de verschillende facetten van het afscheid en de uitvaart.
Titel | Als ik later dood ben en wat ik dan zou willen |
Auteur | Simone Scholts, Meta Stevens, Yvon Thewessen en Margon de Vries. |
Illustraties | Eric Duyvis |
Uitgever | platformnel.nl |
Taal | Nederlands |
Pagina's | 60 en omslag 6 |
Druk | 1 |
ISBN13 | 978-90-826491-0-9 |
Prijs | € 18,95 te bestellen via www.platformnel.nl |
Download hier het volledige persbericht.